2019-12-20

Будь-які складні виклики стають можливостями в разі, якщо їх розглядати з різноманітних точок зору. Визначний досвід адвокатів “Ситнюк та Партнери” в організації системи внутрішнього контролю завжди відкривають нові перспективи для наших клієнтів.

Наша здатність забезпечувати високопрофесійний юридичний аналіз нормативних вимог Національного банку України допомагає нашим клієнтам усвідомити потенціал нескінченних можливостей.

У презентації «Організація системи внутрішнього контролю в банках України та банківських групах», яка підготовлена за результатами комплексного та прискіпливого аналізу постанови Правління Національного банку України від 02.07.2019 № 88 «Про затвердження Положення про організацію системи внутрішнього контролю в банках України та банківських групах» ми сфокусувалися на основних моментах, які необхідно бути прийняти до уваги під час побудови ефективної, сучасної та цільної системи банківського внутрішнього контролю. 

Ця презентація є професійним юридичним аналізом банківської системи внутрішнього контролю, шляхом проведення юридичної оцінки постанов Правління НБУ “Про затвердження Положення про організацію системи управління ризиками в банках України та банківських групах” № 64 та “Про затвердження Положення про організацію системи внутрішнього контролю в банках України та банківських групах” № 88, у їх органічній взаємодії.

“Система внутрішнього контролю” – це не тільки “інформація про однотипні «нестачі» при розвантаженні банкоматів” чи “аналіз обґрунтувань вибору служби таксі відділеннями”. Надмірна примітивізація системи внутрішнього контролю в кінцевому результаті лише шкодить прибутковості банківських бізнес-процесів.

На нашу думку, імплементація вимог щодо організації системи внутрішнього контролю повинна здійснюватися за принципом “від загального – до часткового”. Та забезпечувати безумовне впровадження кожної із нормативних вимог, передбачених як постановами Правління НБУ № 64 та № 88.

Сподіваємось, презентація допоможе краще зрозуміти розгалужену та різноманітну систему внітрішнього контролю, яка наразі вимагається регулятором від банківського бізнесу в Україні.

Для зручності, ми створили дорожню карту (roadmap) порядку імлементації Положення про організацію системи внутрішнього контролю в банках України.

Натисніть тут або завантажте, будь ласка, повну україномовну презентацію за посиланнями нижче.

PDF презентація “Організація системи внутрішнього контролю в банках України та банківських групах”