2020-05-26


Чи можуть ініціативи НБУ під час пандемії COVID-19 призвести до непередбачуваних фінансових, юридичних та репутаційних ризиків для банків?

Підтримуючи в цілому заходи та ініціативи, які вживаються для мінімізації економічних наслідків пандемії COVID-19, в той же час вважаємо, що такі заходи не можуть здійснюватися без належної ідентифікації та оцінки ризиків для банків.

Більше того, фінансові установи повинні вчасно та адекватно визначати ті ситуації, коли виконання заходів та ініціатив під час пандемії COVID-19 може призвести до значних фінансових, юридичних та репутаційних ризиків.

Вірогідно, саме тому Європейський банківський регулятор в пункті 34 власних “Рекомендацій про мораторій на погашення кредитів у світлі COVID-19 від 02 квітня 2020 року (EBA/ GL/2020/02) зазначив про очікування від банківських установ застосування будь-яких мораторіїв “... виключно у відповідності до законодавчих та ринкових умов”.

Пропонуємо здійснити ідентифікацію ймовірних ризиків для банків, які вирішили здійснити реструктуризацію незабезпечених споживчих кредитів фізичних осіб за рекомендованим “методом НБУ”.

Повний текст статті