2021-02-05

 

29 грудня 2020 року НБУ було прийнято постанову Правління № 172 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”, якою були внесені істотні зміни до фундаментальної постанови Правління НБУ № 64, яка встановлює основні вимоги до організації системи управління ризиками в банках України та банківських групах.

30 грудня 2020 року постанова Правління НБУ № 172 вже була офіційно опублікована та набрала чинності для всіх банків та банківських груп України (до того ж, до неї вже навіть були внесені “коригувальні” зміни від 26.01.2021 стосовно “делікатного” питання обмеження оплати праці CCO та CRO 🙂 ).

Цей аналіз є першим в Україні детальним комплаєнс та юридичним аналізом основних основних “новорічних” змін, які внесені до Положення про організацію системи управління ризиками в банках України та банківських групах № 64 постановою НБУ № 172 від 29.12.2020 року.

Незважаючи на те, що на дату публікації цього аналізу, постанова Правління НБУ №172 ще не відображена на https://zakon.rada.gov.ua/ і має статус “зміни опрацьовуються”, діючи завжди попереду, ми вже зараз надаємо можливість оцінити найбільш суттєві зміни, до яких варто готуватися CRO та CCO вітчизняних банків. 

Який новий юридичний статус отримали CRO та CCO і як змінився порядок їх призначення? Які нові вимоги встановлені під час залучення банківських аутсорсерів? До чого готуватися відповідальним особам банківської групи? Які нові вимоги до процесу виявлення, оцінки, контролю та моніторингу суттєвих видів ризиків для учасників банківської групи?  Які вимоги щодо реагування про неприйнятну поведінку або інші порушень в діяльності банку?

Для отримання інформації про основні “новорічні” зміни до Положення про організацію системи управління ризиками в банках України та банківських групах № 64 натисніть на посилання нижче

Презентація: “новорічні” зміни до постанови Правління НБУ № 64